Schuberth C5 Matt Black

Schuberth C5 Matt Black
-13 %
Akcia
Zadarmo
Schuberth C5 Matt Black
Schuberth C5 Matt Black
Schuberth C5 Matt Black
Schuberth C5 Matt Black
Schuberth C5 Matt Black
Schuberth C5 Matt Black
Schuberth C5 Matt Black
Vyberte variantu
Veľkosť
XSSkladom eshop
SSkladom eshop
MSkladom eshop
LSkladom eshop
XLSkladom eshop
2XLSkladom eshop
3XLSkladom eshop
Bežná cena s DPH 723,1 EUR 629,2 EUR 524,3 EUR bez DPH
Skladom eshop
Zakúpením tohto produktu získavate dopravu zadarmo
Prepravnou spoločnosťou:streda 19. júna
Kód399918VýrobcaSchuberth
Odborník na telefonu (Po-Pá 8-18)

Nekonečná evoluce

SCHUBERTH C5 jako první splňuje novou homologaci ECE-R 22.06, a to pro jízdu v zavřené i otevřené variantě P/J. Kombinuje v sobě špičkovou ochranu, skvělou aerodynamiku s aeroakustikou a subtilní design, čímž navazuje na to nejlepší z legendární řady C - C1, C2, C3 a C4.

 • Certifikace: ECE 22.06, pro otevřenou i zavřenou variantu P/J
 • Materiál skořepiny: skelné vlákno, carbon
 • EPS: dvě různé hustoty pro lepší ochranu
 • Zapínání: ráčnové
 • Hledí: optická třída 1
 • Protimlžící clona: Pinlock 120
 • Sluneční clona: integrovaná
 • Komunikace: připravená na komunikace SCHUBERTH SC2 (firma SENA)
 • Výstélky: antibakteriální, rychleschnoucí, pratelné, bezešvé, příjemné na kůži
 • Reflexní prvky: na větrném deflektoru, krční výstélce a těsnění hledí
 • Hlučnost: 85 Dba ve 100 km/h na naháči
 • Váha: Velikost L: 1640 g +/- 50 g
 • Záruka: 5 let
 • Testováno ve větrném tunelu a komoře na počasí
 • Vyrobeno v Německu

SCHUBERTH C5

Skořepina je nově vyrobená ze směsi skelného vlákna DFP spolu s Carbonem, díky kterému má ještě lepší schopnost pohlcovat nárazy a navíc je lehčí.

C5 jako první přilba SCHUBERTH splňuje novou homologaci ECE-R 22.06, a to pro ježdění v zavřené i otevřené variantě P/J. Kvůli zvýšení vaší bezpečnosti má i Anti-Roll-Off-System, který zabraňuje sesmeknutí přilby z hlavy v případě nehody.

Bradový pásek má vylepšenou pozici, aby netlačil a byl příjemnější i při delších cestách. Bradová část je zcela nově koncipovaná, je vyrobená kromě plastu i ze skelného vlákna, a to kvůli nižší hmotnosti, snazší manipulaci a hlavně vyšší odolnosti.

Během vývoje C5 strávili odborníci více než 200 hodin v továrním větrném tunelu a vylepšovali design skořepiny. Díky tomu přišli i se zcela novým konceptem krčního límce, který perfektně utěsňuje spodní část helmy, což má za výsledek skvělý výsledek v testu hlučnosti - pouze 85 Dba ve 100 km/h na naháči.

Přilba samozřejmě prošla i testováním v komoře na počasí, kde se optimalizuje i pro extrémní povětrnostní podmínky, simuluje se jízda v poušti, dešti, zimě...

SCHUBERTH C5 má nově dvojitou ventilaci na bradě, jejíž součástí je vyjímatelný a pratelný filtr, který zabraňuje vniknutí pevných částic a hmyzu. Přizpůsobení přítoku vzduchu podle potřeby je opravdu snadné i v rukavicích. Systém doplňuje ještě třetí větrání, nový spoiler v zadní části přilby s odvodem vzduchu a odkrytými kanálky v EPS skořepině, který chladí temeno hlavy.

C5 představuje zbrusu nový koncept SCHUBERTH INDIVIDUAL, který umožňuje přizpůsobit vnitřní polstry podle potřeby díky různým tloušťkám pro boční, zadní a lícní vycpávky ve velikostech M/L/XL.

Vnitřní vycpávky byly vyvinuty spolu s výzkumným ústavem v Německu a jsou samozřejmě pratelné, antibakteriální, bezešvé, rychleschnoucí a opravdu příjemné na dotek.

Hlavní plexi má optickou třídu 1, což znamená výhled bez zkreslení. Další výhodou je, že hledí zůstává ve stále stejné poloze, bez ohledu na to, jestli je bradová část zrovna otevřená nebo zavřená.

Sluneční clona i nejnovější Pinlock 120 proti mlžení jsou součástí přilby.

Komunikace SC2 je extrémně jednoduchá na instalaci, nastavení i používání. Stačí zapojit mikrofon, sundat krytky vzadu na helmě, zacvaknout hlavní jednotku, zapnout a můžete vyrazit. Nejnovější HD reproduktory od Seny a tři antény pro FM rádio, Bluetooth a Mesh interkom jsou už součástí přilby.Technologie Mesh 2.0 přepisuje definici toho, co znamená komunikační síť, můžete totiž spojit doslova nekonečně účastníků. Kromě toho SC2 nabízí možnost používat digitální asistenty, regulaci okolního hluku a skvělý dosah.

VýrobcaSchuberth
VeľkosťXS
VeľkosťXS|S|M|L|XL|3XL|2XL

Helmy Schuberth

 

Velikost Obvod hlavy (cm)
XS 53
S 55
M 57
L 59
XL 61
2XL 63
3XL 65

VÝBER A NÁKUP OCHRANNÉ MOTOCYKLOVÉ HELMY

Základné a väčšinou aj prvé nutnou výbavou pre vodiča motocykla (štvorkolky, trojkolky, snežného skútra atď ..) je ochranná prilba (ďalej len prilba). Hovoríte si: "To je jednoduché, proste si ju dám na hlavu, zaplatím a jedu." Bohužiaľ to zase tak jednoduché nie je. Mnoho z nás, už tu na začiatku, urobí veľkú chybu a zaobstará si nevhodný typ prípadne veľkosť prilby.

HOMOLOGIZÁCIA je to, čo musí mať každá helma, ktorá je používaná na verejných komunikáciách, ale aj na pretekárskych tratiach. Homologizácia vám zaručí, že helma spĺňa základné požiadavky na ochranu vášho zdravia. U nás platí európska homologácia ECE, aktuálne ECE22-06. Takto sú označené všetky helmy, ktoré sú testované a schválené pre prevádzku na pozemných komunikáciách. Toto označenie musíte na prilbe nájsť. Väčšinou na vonkajšej strane zátylku helmy spolu s veľkosťou a váhou a VŽDY je na štítku prišiť na upínacom popruhu. POZOR! Písmeno a číslice v kruhu neznačí číslo homologácie, ako sa mnohí domnievajú, je to označenie krajiny, v ktorej bola helma homologizovaná (napr. E4 = Holandsko). V Českej republike nie je skúšobňa pre testovanie motocyklových prilieb a tak preberáme všetky homologácia z ostatných európskych krajín. Na štítku nájdete číselné označenie homologačného protokolu, ktoré začína v prípade ECE22-05 číslicami 05. Spolu s týmito číslicami je v označení aj písmeno J, alebo P. Tieto písmená označujú typ helmy: J = JET (otvorená prilba), P = PROTECT ( uzavretá "integrálna" prilba). Helma bez homologácia môže byť aj životu nebezpečná a preto vždy vyžadujte u helmy platnú európsku homologáciu!

VEĽKOSŤ HELMY je najdôležitejší parameter pri výbere. Aj tá najkvalitnejšia a drahá helma vám nafackuje, ak bude veľká. A verte, že malú helmu po chvíľke zahodíte do priekope, hoci ste za ňu zaplatili celý mesačný plat. Prvý orientáciou pri voľbe veľkosti je obvod hlavy. Ten si najlepšie zmeriate krajčírskym metrom. Merajte obvod cez čelo nad obočím, tesne nad ušami. V podstate všetci výrobcovia sa zhodujú na nasledujúcich rozmeroch.

 

Obvod hlavy sa meria v úrovni obočia a nad ušami.

Velikost helmy

Teraz poznáte svoju orientačné veľkosť. Áno, toto je len pre orientáciu a nikde nie je napísané, že ak nameriate obvod 57,5 cm, bude pre vás ideálna veľkosť M. Koľko výrobcov a modelov, toľko aj tvarov vnútorného priestoru heliem. A preto vám padne od jedného výrobcu M a od druhého S, alebo dokonca aj L. Zrada čo ?! Preto sa pri nákupe cez internet sa vždy uistite, že Vám predajca v prípade potreby veľkosť prilby vymení.

Pristúpime k VYSKÚŠANIE HELMY .... Vybranú helmu nasadíme na hlavu, je dobré, keď prilba kladie mierny odpor (je užší). Takto tvarované vonkajšie škrupina bude dobre držať pri prípadnom páde a pri vyšších rýchlostiach na hlave bude pokojnejšie. Po usadení helmy na hlavu musíte mať pocit, že Vás prilba plne obopína (obvod hlavy, tváre) asi ako pletená čiapka. Ideálne by mala byť nová prilba na prvý pocit skôr menšie a pri zahryznutí sa ľahko zahryznete do tvárí. V žiadnom prípade však nesmie byť cítiť bolesť v oblasti spánkov, alebo nesmiete cítiť na čele tlak hrany priezoru helmy. V takom prípade je prilba malá. Ak však máte pocit, že je prilba pohodlná a tlak cítite iba zhora je táto veľkosť tiež nevyhovujúci, prilba je vám veľká. Majte na pamäti, že každá nová prilba je z výroby pravidelná a Vaša Hlavinka je zdeformovaný, či inak hrbatá. Po veľmi krátkej dobe používania sa interiér helmy prispôsobí tvaru Vašej hlavy, "vymačkne sa", prilba potom bude voľnejšie a pohodlnejšie sedieť. A preto kupujte helmu skôr tesnejšie! Ak sa Vám nová prilba dobre nasadzuje a je veľmi pohodlná, bude s najväčšou pravdepodobnosťou za jazdy hlučná a nestabilné. Dobrou pomôckou pri skúšaní novej helmy je ľahko uchopiť helmu za podbradok (u otvorenej prilby za lícnej časti) a zahýbať hlavou priamo nahor dole a do strán. Ak nasleduje helma hlavu v smere pohybu bez vôle, veľkosť je správna. U otvorených prilieb postačí energicky pokýva a zavrtieť hlavou. Nebojte sa ponechať si helmu niekoľko minút na hlave, len tak zistíte, či v nej vydržíte aj pri dlhšej jazde.


ŽIVOTNOSŤ HELMY je veľakrát diskutovaná téma, ale až na výnimky je možné tvrdiť, že helmu je dobré meniť každé tri roky a to za predpokladu, že ju užívate sami. Nikdy helmu nepožičiavajte, interiér je vytvarovaný na vašu hlavu. Iná hlava tvaruje výplň inak, teda zväčšuje voľný priestor a skracuje tým životnosť. Po páde helmu vždy vymeňte !! Aj keď na povrchu skeletu prilby je vidieť len drobné škrabance, vnútorná výplň je v mieste úderu už deformovaná a neplní svoju ochrannú funkciu.


 Ako správne vybrať:

 

PopisTabuľka veľkostíJak vybrat helmu na motorku?
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie